ZA PÍSNIČKOU A MILOVÁNÍM

Datum: 10.09.2023
Čas od: 15:00 do: 16:30 hodin
Místo: Masarykovo náměstí

Za písničkou a milováním
Lidský život je cestou. Cestou, která má nespočet zatáček, odboček a někdy i slepých uliček. Je plný hledání té nejlepší trasy a mnohdy nás postaví před složitá rozhodnut, kudy se vydat a hlavně s kým. Tato rozhodnut jsou nezvratná. Nemůžeme se vrátit zpátky na rozcestí, využít nabyté zkušenost a rozhodnout se jinak. Musíme jít dál a doufat, že příště bude naše volba lepší. I když je putování životem někdy složité a bolestné, my, lidé z Moravského Slovácka, máme jednu velkou výhodu. Zaposloucháme-li se do písní, které nám přenechaly předchozí generace, nejenže se můžeme poučit z jejich životní zkušenost, ale dostaneme i lehkost do kroku, díky níž se můžeme naší životní cestou snáz protancovat. Společně budeme tancovat příběhem, který vám chceme odvyprávět. Je to totiž příběh o volbě, přátelství, lásce, jedné písničce, a také o tom, že život za nás někdy sám rozhodne a ukáže nám, že hledáme možná něco úplně jiného, než si sami myslíme.
Je to tak trochu příběh o každém z nás.

 

Folklorní soubor Cifra  je součástí moravské folklorní scény již od roku 2000.
Ve svém repertoáru soubor především obnovuje a rozvíjí poklady tradičního lidového umění Slovácka. Při hledání inspirací však Cifra nezůstává jenom ve svém rodném regionu, ale odvažuje se jít za lidovou písní a tancem za hranice – na Slovensko.
Rozmanitost repertoáru souboru je tedy od točivých a figurálních tanců z Uherskohradišťska až po dynamické a technicky propracované tance ze Slovenska.

Letošní prázdniny soubor reprezentoval Českou republiku až na Madeiře.
Za svého fungování se Cifra rozrostla o taneční seminář, ve kterém je každý mladý folklorní nadšenec vždy vítaný!

Umělecká vedoucí:  PaedDr. Lenka Kraváčková, Ph.D.
link:http://www.fscifra.eu/#Home


CM Špica
spolupracuje se souborem Cifra od roku  2018.
Cimbálová muzika pochází  ze
Starého Města. Vedoucím  je Tomáš Snopek a primášem je Jan Mikuš. 

Mistřické frajárky jsou dívčí folklorní sbor, který vznikl koncem roku 2014, ačkoliv o přesném datu vzniku se dodnes vedou spory.  Název sboru Mistřické frajárky vychází z názvu obce, z níž většina zpěvaček pochází – Mistřice u Uherského Hradiště. Avšak postupně se frajárkovské řady rozšířily také o holky z Bílovic či Moravského Písku.
Hudební repertoár vychází z lidových písní celého regionu Slovácka, naše folklorní srdce však podlehlo i některým písním z  Čech, Valašska či různých oblastí Slovenska.
Hlavní představou sboru není prezentovat jen autentický hudební folklor našich předků, snaží se o vlastní úpravy lidových písní, jež je hudebně odlišují.
V průběhu roku se účastní místních akcí, koštů vína, plesů, besed u cimbálu, rodinných oslav či svateb a pravidelně také Slováckých slavností vína v Uherském Hradišti.

Translate »
crosslist