VEČER NA MARIÁNSKÉM NÁMĚSTÍ

Datum: 10.09.2022
Čas od: 19:30 do: 23:00 hodin
Místo: Mariánské náměstí

 The Dokk

The DOKK hrají FIPRC MUSIC. A jsou v tom jediní na světě!
Jedná se o unikátní kompilaci Folku, Indie, Popu, Rocku a Country, jehož základní vlastností je, že žádná chyba není náhodná, ale dobře
plánovaný šokantní prvek! The DOKK jsou díky tomu připraveni dokázat publiku, že nejenom dobrá hudba se dá poslouchat!

Uskupení (původně jako Decentní Orchestr Karla a Kedlubny) je česko-moravská kapela hrající autorské satirické písně, přičemž humor a práce s publikem je jejich hlavní koncertní zbraní. Kapela vznikla v roce 2014 a od této doby má za sebou více jak tři desítky koncertních vystoupení po českých a moravských klubech a festivalech.
Jejich hudba byla naživo svižná a hýřila ostrovtipem“ napsali o The DOKK v časopisu iReport, přičemž jejich první videoklip na skladbu Hipster Ultras Bál byl později vybrán mezi TOP videoklipy týdne. V roce 2016 takto vydali debutové album HOT DOG, které je k dispozici nejen ve fyzické, ale i v elektronické podobě prostřednictvím Supraphonu na všech digitálních platformách (např. Apple či Spotify).
Jejich druhý klip
Pánové z Vinohrad měl premiéru 20.2.2017 v televizi Rebel a souběžně také na internetovém portálu časopisu Rock & Pop, kde v květnovém vydání listinného časopisu vyšel s The DOKK rozhovor.

V roce 2018 se kapela z důvodu soustředění se na vlastní aktivity a rodiny všech členů rozpadla. V roce 2021 se však dává znovu dohromady tentokrát jako Dokkonale Obnovená Koncertní Kapela (ve zkratce The DOKK) a to ve složení dvou původních členů Matiče (kytara, zpěv), Kačera (basová kytara) a také Rosti (piano, sample) a Koldy (bicí). A zde začíná kapitola pod názvem FIPRC MUSIC, jelikož díky změně nástrojového složení došlo také k rozšíření portfolia hudebních stylů, které kapela hraje. Dokazuje to nejen lyric video k písni Country strike pojednávající o vymírajícím stylu country, ale také karanténní videoklip k písni Homo Fis, jež s nadsázkou vypráví o novém lidském druhu, který nahrazuje Homo Sapiens a zoufalém roce (nejen) pro české hudebníky.

Po dobu své existence má The DOKK za sebou nejen ve známých pražských klubech jako např. Café v lese, Rock Café, Gauč ve Stromovce či dokonce v hlavním sále Národní galerie, ale i v dalších krajských městech (např. Brno, Hradec Králové, České Budějovice). V rámci festivalové sezóny bylo a bude možné The DOKK vidět na hlavním pódiu Třebíčského Zámostí, na Karlovarském Povaleči, sázavském Pokoutním festivalu či na náměstí při Slováckých slavnostech vína v Uherském Hradišti.

Kalíšek

Skupina Kalíšek vznikla v roce 1991 jako trojčlenná, posléze čtyřčlenná. Během času se rozšířila na 5, někdy až 7 muzikantů. Postupně se v ní vystřídala spousta vynikajících instrumentalistů. Ze zakládajících členů vlastně zůstal už jenom Jindra Martinek. Obsazení kapely se od roku 2004 ustálilo na pět členů ( basa, kytara, foukací harmonika, banjo a mandolína ).

Hrajeme country, folk, lidovky, 60. a 70. léta a jiné dle potřeby a přání. Můžete nás najít na countrybálech, svatbách, narozeninách, firemních akcích, veletrzích, soukromých večírcích a podobně vlastně po celé republice i v zahraničí.

Translate »
crosslist