MUZIKANTSKÉ LODĚ

Datum: 09.09.2023
Čas od: 13:00 do: 17:00 hodin
Místo: Přístaviště Uherské Hradiště

LOĎ DANAJ - VENCA´S GROUP

Venca's group  je folkrocková kapela, která  vznikla v roce 2018 náhodným  setkáním při  hospodském hraní. Kapela hraje ve složení:

Lenka Bednářová - zpěv, hrkátka, štěrchátka, triangl, rýže, tamburína aj.
Jana Hanáčková - zpěv, cajon
Roman Zich - elektrická kytara, el.akust. kytara, zpěv
Erik Lichý - basová kytara, zpěv
Píštěk  Václav -  zpěv, el. akustická kytara

Repertoár se skládá především z folk, rock a bluesových  skladeb od různých kapel: Marsyas, Nerez, Mišík, Pospíšil 5P, Blue Efect,  R. Dragoun,  J. Hendrix,  M. Prokop, E. Clapton, Pink Floyd, Krausberry, CCR, Dylan, Kalandra aj. interpretů.

Kapela má za sebou vystoupení  na různých akcích pořádané městem Uh. Hradiště a Městským informačním střediskem, Slavnosti vína, Jarmarky,  Na kole vinohrady, Slovácké beachové léto, na charitativních akcích pro Charitu, PAHOP, na ,, Setkání'' na Javořině, na  vernisážich a na pozvání na dalších kulturních akcích v Uh. Brodě či Zlíně.

LOĎ MORAVA - DĚVČICE

Děvčice, to je folková kapela působící pod obcí Podolí nedaleko Uherského Hradiště. Díky nástrojům, které v kapele mají, je jejich hudba energická, rytmická a hlavně pozitivní. Děvčice vznikly v roce 2005. Z převzatých písní se postupně propracovávaly až do vlastních autorských. Dnes se převážně věnují autorské tvorbě, ale velkou část repertoáru tvoří lidové písně z Moravy a Slovenska, které zhudebňují do folkové podoby.

Za dobu působení Děvčice vydaly 3 alba. Poslední vzniklo v roce 2020, kde kapela zaznamenala všechny oblíbené písně, které je za 15 let provázely, ale jsou zde i zcela nové kousky.

Děvčice hrají na výletní lodi Morava během Slavností vína pravidelně od roku 2012.

Veškeré další informace o kapele naleznete na www.devcice.cz

Translate »
crosslist